اطلاعات کامل طراحی وب سایت وبنا

ویژگی های طراحی سایت ماهر
ویژگی‌های بخش اعظمی برای طراحی سایت ماهر در حیث گرفته می‌شود ولی بخش اعظمی از کارشناسان بر ویژگی‌های تحت رخداد حیث دارند .

طراحی گرافیک

پباده سازی گرافیک در تارنما حرفه‌ای باید به وسیله یک گرافیست حرفه‌ای انجام شود . گرافیست حرفه‌ای دو عنصر زیبایی‌شناسی و کاربرد را با نیز در حیث میگیرد . وی شناخت خوبی از رنگ‌ها داراست و با توجه به مدل کسب‌وکار و انگیزه آن , رنگ‌های متناسب را گزینش میکند . در ضمن دقت دارااست که یوزرها به راحتی بتوانند به لینک‌ها و صفحات متبوع خویش دسترسی داشته باشند . این مورد علی الخصوص زمانی اهمیت دارااست که قالب تارنما به صورت منحصربه‌فرد طراحی شود .

سرعت مطلوب

به طور معمول کاربران شکیبایی انتظار کشیدن برای بارگذاری شدن سایت‌ها را ندارند . سایتی که سرعت ذیل داشته باشد به زودی بسیاری از کاربران خود را از دست خواهد اعطا کرد . از این قبلی , سرعت تارنما یکی کارداران اثرگذار بر بهبود سئو وب سایت هم هست . عامل ها زیادی بر سرعت وبسایت تاثیر می گذارند . مواردی مانند زمان پاسخ‌دهی سرور , حجم فایل‌ها و عکس‌ها , توزیع محتوا و … . در طراحی وب سایت حرفه‌ای همه این عوامل در نظر گرفته میگردند تا تارنما در کوتاه‌ترین فرصت ممکن لود شود .

پباده سازی ریسپانسیو

یکی از مهم ترین ویژگی‌های یک تارنما حرفه‌ای ریسپانسیو یا واکنش‌گرا بودن آن است . امروزه بخش اعظمی از کاربران با استعمال از تبلت‌ها و موبایل‌های خود از سایت‌ها بازدید می نمایند . سایتی که ریسپانسیو باشد خود را با همه دستگاه‌ها سازگار می نماید و در فیض در کلیه دستگاه‌ها به خیر و خوبی اکران داده میگردد . در‌این‌صورت‌ یوزرها می‌توانند به راحتی اسکرول یا این که زوم نمایند , به صفحات گوناگون بروند و متن‌ها را بخوانند . در طراحی سایت حرفه ای این نکته مطلقا باید در نظر گرفته شود .

رابط کاربری و تجربه کاربری ( UI و UX )

خصوصیت های طراحی وب حرفه ای

در امر رابط کاربری و تجربه کاربری سخنان بسیاری بیان شده شده‌است با این حال بخش اعظمی از اشخاص هنوز نیز این دو معنا را به جای نیز به کار می‌برند! منظور از تجربه کاربری احساس و حالی است که کاربر در تعامل با وب سایت شما به دست می‌آورد . طراح UX درباره‌ی کاربران تحقیق می کند و نیازها و خواسته‌هایشان را می‌شناسد و سپس با تحلیل این داده‌ها سیستم‌ها , مسیرها و ساختارها را پباده سازی مینماید . او مشخص مینماید که کاربران چه‌طور و از چه مسیری به داده ها متبوع خود برسند .

مراد از رابط کاربری تمامی صفحه ها و المان‌هایی مثل دکمه‌ها و آیکون‌ها است که کاربر برای تعامل با وبسایت از آن ها استفاده می نماید . طراح UI مسئولیت ساخت نمای بصری خلاقانه و الهام‌بخش را بر عهده دارد .

نیازی به بیان کردن نیست که در ساخت وب سایت ماهر می بایست عنصرها رابط کاربری و تجربه کاربری به طور کامل در حیث گرفته شود و سایت باید مبنی بر تحلیل‌های ظریف آنها طراحی شود .

سئوی سایت یا این که سئوی وب سایت برای موتورهای جست و جو

بهینه سازی سایت در سطوح مختلفی انجام می‌شود . شرکت‌ها باید سایتی را به شما تحویل بدهند که از حیث فنی تماما برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی شده باشد . بخش مهمی از بهینه سازی سایت در تراز محتوا انجام می‌شود . به کارگیری از کلیدواژه‌های مناسب و ارائه محتوای کیفیت بالا تاثیر بخش اعظمی در ارتقا تعداد بازدیدکنندگان و بهبود سکو وب سایت در کاغذ نتیجه ها گوگل و موتورهای جست‌وجوی دیگر دارد .

بعضا از شرکت‌های ساخت سایت حرفه ای سرویس ها سئو وب سایت را هم به مشتریان خود ارائه می دهند . توجه داشته باشید که تعیین کلمه ها با اهمیت مناسب و ارائه محتوای کیفیت عالی از مهم‌ترین مشخصه‌های تارنما ماهر هستند و نقش مهمی در بهبود وبسایت شما دارا‌هستند . خوبتر است این کار را به اشخاص کارشناس بسپارید .

مدیر سهل وآسان

فرقی ندارد از کدام گویش برنامه‌نویسی یا سیستم رئیس محتوا استعمال میکنید , در هر حال یک کدام از ویژگی ها ساخت سایت ماهر سیستم یا پنل رئیس بی آلایش و سهل وآسان است . بخش مدیر می بایست به گونه‌ای طراحی شود که هر شخصی بتواند به راحتی با آن کار کند . مدیر سایت می بایست بتواند به راحتی محتوای مورد نظر خویش را به راحتی بارگذاری کند و اصول بهینه سازی سایت را در بخش‌های مختلف به کار بگیرد .

هزینه طراحی وب ماهر
نمی توان بها دقیقی برای طراحی وب سایت ماهر ذکر کرد . شرکت‌ها طبق سفارش شما , خواسته‌هایی که دارید و امکاناتی که برای سایت در نظر گرفته‌اید , هزینه و مدت زمان پیاده‌سازی را مشخص و معلوم مینمایند . نکته واضح این است که برای داشتن یک وبسایت حرفه‌ای باید هزینه بیشتری بپردازید به دلیل آن که یک


در دنیای طراحی سایت اسامی و انواع متنوعی مطرح می‌شود . از طراحی سایت منحصر به فرد گرفته تا سایت‌های وردپرسی و سایت‌های مهیا و … . تفاوت در میان این گونه های در ذهن بخش اعظمی از کاربران سوال تولید می‌نماید . در‌این نوشته‌علمی به بازنگری معنای طراحی وب منحصر میپردازیم و تفاوت آن را با سایت‌های فراهم بیان خوا‌هیم کرد .

وب سایت مخصوص چیست؟
اولی نکته درخصوص سایت‌های منحصربه‌فرد این است که در طراحی آن‌ها از سیستم‌های رئیس محتوای فراهم , نظیر وردپرس یا جوملا به کارگیری نمی شود . این سایت‌ها از ابتدا با کدنویسی در دور و اطراف برنامه‌هایی نظیر PHP یا این که ASP . NET پباده سازی میشوند .

بدین ترتیب روشن می‌شود که طراحی قالب منحصربه‌فرد ارتباطی با طراحی وب منحصر به فرد ندارد . گهگاه امکان دارد شرکت وب سایت را بر اساس سیستم رئیس محتوای آماده‌ای نظیر وردپرس بسازد ولی قالب یا پوسته ظاهری آن را اختصاصا برای شما طراحی کند . یعنی از قالب‌های مجانی وردپرس یا قالب‌هایی که قبلا در کمپانی طراحی شده بوده است , استعمال نکند .

زمینه دیگری هم موجود هست که در آن , کمپانی با استعمال از زبان‌های برنامه‌نویسی , کدهای مدل مشخصی از وب سایت را می‌نویسد . مثلا نمونه‌ای از یک تارنما فروشگاهی طراحی می‌کند و آن را به مشتریان متفاوت می‌فروشد . در‌این حالت , کدهای تارنما برای کمپانی منحصر است و به یک مشتری مختص اختصاص ندارد . یعنی شرکت‌های دیگر به کدهای این سایت دسترسی ندارند . طراحی سایت

در شرایط دیگر , کمپانی یک سیستم مدیریت محتوای منحصر به فرد برای خود می‌سازد و کلیه سفارش‌ها را در این محفظه پباده سازی می کند . سیستم‌های مدیر محتوای همگانی نظیر وردپرس ویژگی‌ها و تجهیزات فراوانی دارا‌هستند که بخش اعظمی از آنان در بخش اعظمی از مورد ها زمینه به کار گیری قرار نمی‌گیرند . سیستم‌های رئیس محتوای مخصوص این بخش‌های اضافی را ندارند و به همین علت در آن ها می‌توان تخت گاز به داده ها دیتابیس دسترسی پیدا کرد . از طرف دیگر به جهت تسلط شرکت بر ارتباطات داخلی کدها , این سیستم‌ها انعطاف‌پذیری بالایی دارند .

در صورتی سایت‌های فراهم شرکت‌ها امکانات مورد نظرتان را نداشته باشد , ایده جدیدی داشته باشید یا این که به هر علتی یک سایت با کدنویسی اختصاصی بخواهید , شرکت صفر تا صد وب سایت را اختصاصا برای شما طراحی می‌نماید . در‌این‌صورت‌ تمامی بخش‌های تارنما , از کدهای آن گرفته تا قالب و پوسته ظاهری تنها برای شما پباده سازی شده‌است و مثال دیگری از آن وجود ندارد .

تفاوت طراحی سایت اختصاصی با سایت‌های مهیا
تفاوت طراحی وب اختصاصی با تارنما های مهیا

با مباحثی که مطرح شد شاید تا کنون تفاوت میان سایت‌های منحصر به فرد و سایت‌های آماده را شعور کرده‌اید .

سایت‌های آماده مبتنی بر سیستم‌های مدیریت محتوای جهانی نظیر وردپرس , جوملا , دروپال و … نوشته می‌شوند . در این‌حالت شرکت‌ها بدون چاره نیستند کلیه چیز را از صفر برنامه‌نویسی نمایند و سرعت طراحی وب بیشتر خواهد بود .
در طراحی وب منحصر , شرکت‌ها با توجه به سبک و تجهیزات مورد‌علاقه خویش , یک لهجه برنامه‌نویسی را انتخاب می کنند و بر اساس آن , تمامی جزئیات وبسایت را پباده سازی می‌نمایند .
در طراحی وب سایت مخصوص عصر و نیروی انسانی بیشتری صرف می‌گردد . غالبا این دسته از پباده سازی وقتی به کار می‌رود که سایت‌های فراهم ویژگی‌های متبوع صاحب کار را نداشته باشند .
هزینه ساخت سایت اختصاصی
مانند تمامی اشکال دیگر , هزینه ساخت سایت منحصربه‌فرد هم به تجهیزات و ویژگی‌های تارنما مربوط است . طبیعتا هزینه‌ای که برای این جور سایت‌ها می بایست بپردازید بخش اعظم از هزینه سایت‌های مهیا خواهد بود . برای داشتن یک وبسایت با پباده سازی مخصوص باید هزینه‌ای دو برابر سایت‌های دیگر در نظر بگیرید .
منبع : webnagroup.ir

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “اطلاعات کامل طراحی وب سایت وبنا”

Leave a Reply

Gravatar