طراحی سایت چیست؟

ویژگی های ساخت سایت ماهر
ویژگی‌های بخش اعظمی برای طراحی سایت ماهر در لحاظ گرفته می‌گردد البته بخش اعظمی از کارشناسان بر ویژگی‌های ذیل اتفاق لحاظ دارند .

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک در تارنما حرفه‌ای بایستی بوسیله یک گرافیست حرفه‌ای صورت بپذیرد . گرافیست حرفه‌ای دو عنصر زیبایی‌شناسی و کاربرد را با هم در حیث می گیرد . وی شناخت خیر و خوبی از رنگ‌ها دارد و با دقت به دسته کسب‌وکار و هدف آن , رنگ‌های متناسب را گزینش می نماید . درضمن اعتنا دارد که یوزرها به راحتی بتوانند به لینک‌ها و صفحه ها مورد نظر خویش دسترسی داشته باشند . این قضیه مخصوصا وقتی اهمیت دارد که قالب وبسایت به حالت منحصر به فرد پباده سازی شود .

سرعت مطلوب

به طور معمول یوزرها صبر توقع کشیدن برای بارگذاری شدن سایت‌ها را ندارند . سایتی که سرعت ذیل داشته باشد به زودی بخش اعظمی از یوزرها خویش را از دست خواهد اعطا کرد . از این قبلی , سرعت وب سایت یکی از کارداران اثر گذار بر بهبود سئو سایت هم هست . کارداران زیادی بر سرعت وب سایت تاثیر میگذارند . مواردی مثل زمان پاسخ‌دهی سرور , حجم فایل‌ها و عکس‌ها , توزیع محتوا و … . در طراحی وب سایت حرفه‌ای همگی این عوامل در حیث گرفته می گردند تا سایت در کوتاه‌ترین روزگار ممکن بار گذاری شود .

پباده سازی ریسپانسیو

یکی‌از مهم ترین ویژگی‌های یک سایت حرفه‌ای ریسپانسیو یا واکنش‌گرا بودن آن است . امروزه بخش اعظمی از کاربران با به کارگیری از تبلت‌ها و موبایل‌های خویش از سایت‌ها مشاهده مینمایند . سایتی که ریسپانسیو باشد خود را با همه دستگاه‌ها سازگار مینماید و در سود در تمامی دستگاه‌ها به خیر اکران داده می گردد . در‌این‌صورت‌ کاربران میتوانند به راحتی اسکرول یا زوم کنند , به صفحه های متفاوت بروند و متن ها را بخوانند . در ساخت وب سایت ماهر این نکته بی تردید می بایست در حیث گرفته شود .

رابط کاربری و تجربه کاربری ( UI و UX )

ویژگی های طراحی وب حرفه ای

راجع‌به رابط کاربری و تجربه کاربری سخنان اکثری نقل شده شده است با این حال بسیاری از اشخاص هنوز هم این دو مضمون‌ را به جای هم به کار می‌برند! منظور از تجربه کاربری حس و حالی است که استفاده کننده در تعامل با تارنما شما به دست میاورد . طراح UX در زمینه‌ی کاربران تحقیق می کند و نیازها و خواسته‌هایشان را می‌شناسد و بعد با تحلیل این داده‌ها سیستم‌ها , مسیرها و ساختارها را پباده سازی می کند . وی معلوم می نماید که کاربران چگونه و از چه مسیری به داده ها متبوع خود برسند .

خواسته از رابط کاربری همه صفحات و المان‌هایی مثل دکمه‌ها و آیکون‌ها است که استفاده کننده برای تعامل با وب سایت از آنان به کار گیری می نماید . طراح UI مسئولیت ساخت نمای بصری خلاقانه و الهام‌بخش را بر عهده دارااست .

نیازی به اعلام کردن نیست که در ساخت وب سایت حرفه ای بایستی عنصرها رابط کاربری و تجربه کاربری کاملا در نظر گرفته شود و وبسایت باید بر پایه ی تحلیل‌های دقیق آن‌ها پباده سازی شود .

سئو سایت یا این که بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جست و جو

سئوی وب سایت در سطح های مختلفی انجام میگردد . شرکت‌ها باید سایتی را به شما تحویل بدهند که از لحاظ فنی کاملا برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی شده باشد . بخش مهمی از بهینه سازی سایت در مرحله محتوا انجام میگردد . استعمال از کلیدواژه‌های مناسب و ارائه محتوای با کیفیت تاثیر اکثری در ارتقاء تعداد بازدیدکنندگان و بهبود جايگاه تارنما در صفحه حاصل گوگل و موتورهای جست‌وجوی دیگر دارد .

برخی از شرکت‌های طراحی سایت حرفه ای سرویس ها سئوی وب سایت را هم به مشتریان خویش ارائه میدهند . توجه داشته باشید که گزینش عبارات با اهمیت مطلوب و ارائه محتوای کیفیت خوب از مهم‌ترین مشخصه‌های سایت ماهر می باشند و نقش مهمی در بهبود وبسایت شما دارند . خوبتر است این کار را به افراد متخصص بسپارید .

مدیر راحت

فرقی ندارد از کدام زبان برنامه‌نویسی یا این که سیستم مدیر محتوا استفاده می‌کنید , در هر حال یکی‌از مشخصات ساخت سایت حرفه ای سیستم یا این که پنل مدیر معمولی و سهل است . بخش مدیر می بایست به گونه‌ای پباده سازی شود که هر فردی بتواند به راحتی با آن کار نماید . مدیریت سایت می بایست بتواند به راحتی محتوای مورد نظر خویش را به راحتی لود نماید و اصول بهینه سازی سایت را در بخش‌های مختلف به کار بگیرد .

هزینه ساخت سایت حرفه ای
نمی‌توان بها دقیقی برای طراحی وب ماهر گفت . شرکت‌ها طبق پیشنهاد شما , خواسته‌هایی که دارید و امکاناتی که برای وب سایت در حیث گرفته‌اید , هزینه و بازه زمانی دوره پیاده‌سازی را مشخص مینمایند . نکته روشن این است که برای داشتن یک سایت حرفه‌ای می بایست هزینه بیشتری بپردازید به این دلیل‌که یک


در دنیای طراحی وب سایت اسامی و گونه های متنوعی مطرح می شود . از ساخت سایت منحصر گرفته تا سایت‌های وردپرسی و سایت‌های مهیا و … . تفاوت میان این اشکال در ذهن اکثری از یوزرها سوال تولید می‌کند . در این مطلب به بررسی معنای ساخت سایت منحصر می پردازیم و تفاوت آن را با سایت‌های آماده ابلاغ خواهیم کرد .

وبسایت اختصاصی چیست؟
اولی نکته درخصوص سایت‌های مخصوص این است که در طراحی آنها از سیستم‌های رئیس محتوای آماده , مثل وردپرس یا جوملا به کار گیری نمی شود . این سایت‌ها از در آغاز با کدنویسی در محیط برنامه‌هایی نظیر PHP یا این که ASP . NET طراحی می شوند .

بنابراین شفاف می‌شود که طراحی قالب منحصر به فرد ارتباطی با ساخت وب سایت منحصر ندارد . گهگاه امکان دارد کمپانی سایت را بر شالوده سیستم مدیر محتوای آماده‌ای مثل وردپرس بسازد البته قالب یا پوسته ظاهری آن را اختصاصا برای شما طراحی کند . یعنی از قالب‌های مجانی وردپرس یا این که قالب‌هایی که تا قبل از این در کمپانی طراحی شده بوده است , به کارگیری نکند .

آیتم دیگری نیز وجود دارد که در آن , شرکت با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی , کدهای نوع مشخصی از وب سایت را می‌نویسد . مثلا نمونه‌ای از یک وب سایت فروشگاهی طراحی می کند و آن را به مشتریان متعدد میفروشد . دراین‌صورت , کدهای وب سایت برای شرکت اختصاصی است و به یک مشتری خاص اختصاص ندارد . یعنی شرکت‌های دیگر به کدهای این تارنما دسترسی ندارند .

در شرایط دیگر , کمپانی یک سیستم مدیر محتوای منحصر به فرد برای خود می‌سازد و همه سفارش‌ها را در این محیط پباده سازی مینماید . سیستم‌های مدیریت محتوای همگانی مثل وردپرس ویژگی‌ها و تجهیزات فراوانی دارا هستند که بسیاری از آن‌ها در بخش اعظمی از موردها زمینه استفاده قرار نمی‌گیرند . سیستم‌های مدیر محتوای منحصر به فرد این بخش‌های اضافی را ندارند و به همین بهانه در آنان می‌توان با گاز به اطلاعات دیتابیس دسترسی پیدا کرد . از سمت دیگر به دلیل اشراف شرکت بر ارتباطات داخلی کدها , این سیستم‌ها انعطاف‌پذیری بالایی دارا‌هستند .

در حالتی که سایت‌های آماده شرکت‌ها تجهیزات مورد نظرتان را نداشته باشد , ایده جدیدی داشته باشید یا به هر علتی یک سایت با کدنویسی منحصر به فرد بخواهید , شرکت صفر تا صد سایت را اختصاصا برای شما طراحی می‌نماید . در این صورت همه بخش‌های تارنما , از کدهای آن گرفته تا قالب و پوسته ظاهری فقط برای شما طراحی شده‌است و نمونه دیگری از آن وجود ندارد .

تفاوت طراحی سایت منحصر به فرد با سایت‌های مهیا
تفاوت ساخت سایت اختصاصی با وبسایت های مهیا

با مباحثی که مطرح شد احتمال دارد طراحی سایت تا کنون تفاوت در میان سایت‌های مخصوص و سایت‌های آماده را فهم کرده‌اید .

سایت‌های فراهم بر طبق سیستم‌های مدیریت محتوای جهانی نظیر وردپرس , جوملا , دروپال و … نوشته می شوند . در این صورت شرکت‌ها بدون چاره نیستند تمامی چیز را از صفر برنامه‌نویسی کنند و سرعت ساخت سایت اضافه خواهد بود .
در طراحی وب منحصر به فرد , شرکت‌ها با دقت به سبک و تجهیزات مد نظر خود , یک گویش برنامه‌نویسی را تعیین می‌نمایند و بر طبق آن , تمامی جزئیات وب سایت را طراحی می کنند .
در طراحی وب سایت منحصربه‌فرد زمانه و نیروی انسانی بیشتری صرف می گردد . به طور معمول این دسته از پباده سازی وقتی به کار میرود که سایت‌های فراهم ویژگی‌های متبوع صاحبکار را نداشته باشند .
هزینه طراحی وب منحصر
مثل همگی اشکال دیگر , هزینه طراحی وب سایت منحصر به فرد نیز به امکانات و ویژگی‌های سایت مربوط است . طبیعتا هزینه‌ای که برای این مدل سایت‌ها باید بپردازید بیشتر از هزینه سایت‌های مهیا خواهد بود . برای داشتن یک وب سایت با طراحی اختصاصی بایستی هزینه‌ای دو برابر سایت‌های دیگر در حیث بگیرید .
منبع : webnagroup.ir

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “طراحی سایت چیست؟”

Leave a Reply

Gravatar